Aktivity

Lázeňské město Poděbrady je jako stvořené pro aktivní odpočinek a načerpání nových sil. Leží v polabské nížině u řeky Labe a kromě historického jádra města s řadou památek a lázeňské čtvrti s moderní kolonádou a léčebnými prameny minerálních vod nabízí svým návštěvníkům také řadu sportovního vyžití.

  • Wellness - masáže - poděbradské lázně jsou známé svými léčebnými účinky na nemoci srdce a oběhového ústrojí, relaxační wellness procedury a masáže si však může dopřát každý návštěvník.
  • Golfové hřiště - V blízkostí lázeňského města uprostřed lužního lesa se nachází unikátní osmnáctijamkové golfové hřiště, které bylo založeno již v roce 1961. Parkové hřiště s vodními překážkami a vzrostlými stromy zaujme méně zkušené i náročné hráče.
  • Pěší turistika - Poděbrady i celá oblast polabí přímo vybízí k pěším výletům. Návštěvníci mohou přímo ve městě navštívit řadu parků nebo se vydat na relaxační procházky do okolí. 
  • Cyklistika - Poděbrady jsou ideálním místem pro cykloturistiku díky své poloze v nížinatém terénu a bohaté síti cyklotras. Na své si ovšem přijdou i milovníci in-line bruslení, pro něž jsou vhodné cyklostezky podél řeky Labe.
  • Doporučujeme projížďku výletní lodí Krále Jiřího nebo projížďku vyhlídkovým vláčkem k soutoku Labe a Cidliny (nejlépe jednu cestu absolvovat lodí a zpáteční cestu vláčkem), dále návštěvu Muzea Filmových Legend na Jiřího náměstí nebo návštěvu stálé expozice na zámku prezentující dějinné události související s českým králem Jiřím z Poděbrad, jeho mírovými snahami a životem ve středověku na Poděbradsku.

Poděbrady_zámek