Wellness centrum

Nechte se hýčkat ve wellness centru Penzionu Alfa, v oáze klidu a regenerace. V průběhu celého roku je Vám k dispozici masážní vodní lehátko Hydrojet a masážní křeslo Shiatsu. Nebo můžete vyzkoušet oblíbenou proceduru pro regeneraci těla i mysli - perličkovou různorodou přísadovou koupel s chromoterapií (léčbou barevným světlem). Poskytujeme i různé druhy masáží, zábalů a peelingů. Veškeré wellness procedury Vám zcela určitě zpříjemní pobyt u nás v Poděbradech. 

Kapacita jedné wellness místnosti činí max. 2 osoby. Wellness služby jsou vždy poskytovány privátně, tedy ve stejný čas pouze osobám společně ubytovaným. 

------------------------

Parafinový zábal rukou nebo nohou

Parafinová lázeň zanechá Vaši pokožku pružnou a hladkou. Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry, díky tomu pak může kožní krém proniknout hlouběji. Následná obalová fólie zabraňuje ztrátě vlhkosti. Výsledkem je hedvábně měkká a hladká kůže a znovu získaný lesk nehtů.

!!! NOVINKA !!! - LETNÍ OSVĚŽUJÍCÍ PARAFINOVÝ ZÁBAL RUKOU.

Rašelinový obklad zad

Rašelinový obklad na záda je vhodný nejen k léčbě bolestí zad a kloubů, ale zároveň také pro zvýšení lokálního prokrvení, odbourává celulitidu, vhodný při obezitě, při chorobách pohybového systému, artróze, svalové kontraktuře. Při aplikaci dochází k hlubokému prohřátí kůže a podkoží, k uvolnění svalů a vazivové tkáně. Výborný před masáží.

Peeling nohou (stehen) se skořicovým zábalem

Za použití abraziva (káva, cukr či rozdrcená zrnka) se odstraňují odumřelé kožní buňky a vyhlazuje se povrch pokožky. Peeling přispívá ke zjemnění pokožky a zároveň odbourává celulitidu. Následuje skořicový zábal, který dodá nohoum to pravé pálivé osvěžení a svou silou celou proceduru umocní.

Masážní vodní lehátko Hydrojet

Hydrojet je mechanické masážní lůžko v podobě vodního lůžka se systémem řízených vodních trysek. Na jeho povrchu se nachází gumová membrána, při masáži nedochází k přímému kontaktu těla s vodou.

Hydrojet je přístroj, který nachází své uplatnění v mnoha relaxačních i lázeňských wellness centrech. Masážní lehátko snižuje svalové napětí, zvyšuje celkové prokrvení, snižuje hladinu toxických látek ve svalech, pozitivně působí na oběhový systém a mnoho dalšího!

Hydrojet kombinuje jemnou sílu vody s usklidňujícím teplem. Jedinečná koncepce přináší mnoho pozitivních účinků:

 • Úlevu od bolesti
 • Svalovou relaxaci
 • Odstranění svalové nerovnováhy
 • Optimalizaci svalového napětí
 • Zvyšuje prokrvení a tím podporuje metabolismus tkáně
 • Odlehčuje cévnímu a míznímu systému
 • Ovlivňuje pozitivně vegetativní nervový systém a tak přináší blahodárné účinky na vnitřní orgány
 • MAX. NOSNOST 110 KG!

Masážní křeslo Shiatsu

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda a v překladu znamená "tlak prsty". Tato technika uvolňuje celé tělo, pomáhá uzdravovat a navozuje stav tělesné a duševní pohody. Masážní křeslo Shiatsu nabízí hlubokou relaxaci, snížení stresu a únavy, lepší oběh krve a lymfatických tekutin a mnoho dalšího.

Masáž tedy stimuluje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek z těla. Masáž posiluje odolnost vůči nemocem, podporuje lymfatický oběh a nervový systém, urychluje obnovu poškozených tkání, zmírňuje bolesti a napětí svalů, zvyšuje pružnost těla, urychluje hojení ran, působí proti stresu, podporuje pravidelný spánek a odstraňuje únavu, migrény a otoky.

 • MAX. NOSNOST 110 KG!

Koupele

Perličková solná koupel s chromoterapií (léčba barevným světlem)

Perličková solná koupel s chromoterapií (prolínáním barevných světel) je výbornou regenerační procedurou. Kombinace koupelové soli a masážních trysek v sedavé vaně, kde se koupel provádí, dochází k uvolnění svalového napětí, odbourání stresu, regeneraci pokožky, i zlepšení krevního oběhu a podporu metabolismu. Umožňuje relaxaci svalů a kloubů dolních končetin.

Na co jsou tyto koupele dobré:

 • Chronické kloubní potíže a páteřní bolestivé syndromy
 • Poúrazové stavy a chronické žilní problémy
 • Spastické a chabé obrny
 • Regeneraci po nadměrné zátěži
 • Bolesti hlavy a nespavost
 • Neurózy a chronické zácpy
 • Otoky a lymfatické problémy, a mnoho dalších onemocnění

Aroma pěnová koupel s chromoterapií

Aromatická pěnová koupel slouží jako aromaterapie. Má blahodárné účinky na naše tělo i duši. Je vhodná pro uvolnění, zklidnění a proti únavě. Koupel se provádí v sedavé vaně.

Perličková koupel chodidel s éterickými oleji a mořskou solí

Perličková koupel Vaše nožky příjemně uvolní, přispěje ke zlepšení prokrvení pokožky a stimuluje krevní oběh v oblasti chodidel. K dispozici jsou 3 masážní programy - vibrační masáž + infrazáření, bublinková masáž + teplá lázeň nebo kombinace obou programů.

Masáže

Klienti si mohou dopřát přímo ve wellness centru penzionu Alfa také masáže, ať už hlavy a obličeje nebo zad či celého těla, případně masáže lávovými kameny či medovou detoxikační masáž. Specialitou jsou lymfatické masáže. Účinky této léčebné metody jsou odstranění bolesti, podpora lymfatického systému, úleva od svalového napětí a mnoho dalšího.

Kompletní nabídku masáží naleznete ZDE.

 

Pobytové balíčky