Wellness centrum

Nechte se hýčkat ve wellness centru Penzionu Alfa, v oáze klidu a regenerace. V průběhu celého roku je Vám k dispozici masážní vodní lehátko Hydrojet a masážní křeslo Shiatsu. Nebo můžete vyzkoušet oblíbenou proceduru pro regeneraci těla i mysli - perličkovou různorodou přísadovou koupel s chromoterapií (léčbou barevným světlem). Poskytujeme i různé druhy masáží a zábalů. Veškeré wellness procedury Vám zcela určitě zpříjemní pobyt u nás v Poděbradech. 

Kapacita jedné wellness místnosti činí max. 2 osoby. Wellness služby jsou vždy poskytovány privátně, tedy ve stejný čas pouze osobám společně ubytovaným. 

------------------------

Parafinový zábal rukou nebo nohou

Parafinová lázeň zanechá Vaši pokožku pružnou a hladkou. Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry, díky tomu pak může kožní krém proniknout hlouběji. Následná obalová fólie zabraňuje ztrátě vlhkosti. Výsledkem je hedvábně měkká a hladká kůže a znovu získaný lesk nehtů.

Rašelinový obklad zad s lávovými kameny

Rašelinový obklad zad je vhodný nejen k léčbě bolestí zad a kloubů, ale zároveň také pro zvýšení lokálního prokrvení, odbourává celulitidu, vhodný při obezitě, při chorobách pohybového systému, artróze, svalové kontraktuře. Při aplikaci dochází k hlubokému prohřátí kůže a podkoží, k uvolnění svalů a vazivové tkáně. Obložené lávové kameny vše umocní. Výborný před masáží.

----------------------------------

Masážní vodní lehátko Hydrojet

Hydrojet je mechanické masážní lůžko v podobě vodního lůžka se systémem řízených vodních trysek. Na jeho povrchu se nachází gumová membrána, při masáži nedochází k přímému kontaktu těla s vodou.

Hydrojet je přístroj, který nachází své uplatnění v mnoha relaxačních i lázeňských wellness centrech. Masážní lehátko snižuje svalové napětí, zvyšuje celkové prokrvení, snižuje hladinu toxických látek ve svalech, pozitivně působí na oběhový systém a mnoho dalšího!

Hydrojet kombinuje jemnou sílu vody s usklidňujícím teplem. Jedinečná koncepce přináší mnoho pozitivních účinků:

 • Úlevu od bolesti
 • Svalovou relaxaci
 • Odstranění svalové nerovnováhy
 • Optimalizaci svalového napětí
 • Zvyšuje prokrvení a tím podporuje metabolismus tkáně
 • Odlehčuje cévnímu a míznímu systému
 • Ovlivňuje pozitivně vegetativní nervový systém a tak přináší blahodárné účinky na vnitřní orgány
 • MAX. NOSNOST 110 KG!

Masážní křeslo Shiatsu

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda a v překladu znamená "tlak prsty". Tato technika uvolňuje celé tělo, pomáhá uzdravovat a navozuje stav tělesné a duševní pohody. Masážní křeslo Shiatsu nabízí hlubokou relaxaci, snížení stresu a únavy, lepší oběh krve a lymfatických tekutin a mnoho dalšího.

Masáž tedy stimuluje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek z těla. Masáž posiluje odolnost vůči nemocem, podporuje lymfatický oběh a nervový systém, urychluje obnovu poškozených tkání, zmírňuje bolesti a napětí svalů, zvyšuje pružnost těla, urychluje hojení ran, působí proti stresu, podporuje pravidelný spánek a odstraňuje únavu, migrény a otoky.

 • MAX. NOSNOST 110 KG!

---------------------------------------

Koupele

Perličková solná koupel s chromoterapií (léčba barevným světlem)

Perličková solná koupel s chromoterapií (prolínáním barevných světel) je výbornou regenerační procedurou. Kombinace koupelové soli a masážních trysek v sedavé vaně, kde se koupel provádí, dochází k uvolnění svalového napětí, odbourání stresu, regeneraci pokožky, i zlepšení krevního oběhu a podporu metabolismu. Umožňuje relaxaci svalů a kloubů dolních končetin.

Na co jsou tyto koupele dobré:

 • Chronické kloubní potíže a páteřní bolestivé syndromy
 • Poúrazové stavy a chronické žilní problémy
 • Spastické a chabé obrny
 • Regeneraci po nadměrné zátěži
 • Bolesti hlavy a nespavost
 • Neurózy a chronické zácpy
 • Otoky a lymfatické problémy, a mnoho dalších onemocnění

Aroma pěnová koupel s chromoterapií

Aromatická pěnová koupel slouží jako aromaterapie. Má blahodárné účinky na naše tělo i duši. Je vhodná pro uvolnění, zklidnění a proti únavě. Koupel se provádí v sedavé vaně.

PO KOUPELI VŽDY 15 MINUT ODPOČINEK.

Perličková koupel chodidel s éterickými oleji a mořskou solí

Perličková koupel Vaše nožky příjemně uvolní, přispěje ke zlepšení prokrvení pokožky a stimuluje krevní oběh v oblasti chodidel. K dispozici jsou 3 masážní programy - vibrační masáž + infrazáření, bublinková masáž + teplá lázeň nebo kombinace obou programů.

--------------------------------------

Masáže

Klienti si mohou dopřát přímo ve wellness centru penzionu Alfa také masáže, ať už hlavy a obličeje nebo zad či celého těla, případně masáže lávovými kameny či medovou detoxikační masáž. 

--------------------------------------

KOMPLETNÍ NABÍDKU VČETNĚ CEN NALEZNETE ZDE.

Procedury je nutné objednat před příjezdem na e-mailové adrese: penzionalfa@email.cz.

V případě zrušení objednané procedury v den příjezdu nebo během pobytu, je účtován storno poplatek ve výši 50% z objednaných služeb.

Pobytové balíčky